سفارش تبلیغ
صبا
امروز : چهارشنبه 97 آذر 21 ، 1:4 عصر
به یقین بدانید که خدا بنده‏اش را هر چند چاره‏اندیشى‏اش نیرومند بود و جستجویش به نهایت و قوى در ترفند بیش از آنچه در ذکر حکیم براى او نگاشته مقرر نداشته ، و بنده ناتوان و اندک حیله را منع نفرماید که در پى آنچه او را مقرر است برآید ، و آن که این داند و کار بر وفق آن راند ، از همه مردم آسوده‏تر بود و سود بیشتر برد ، و آن که آن را واگذارد و بدان یقین نیارد دل مشغولى‏اش بسیار است و بیشتر از همه زیانبار ، و بسا نعمت خوار که به نعمت فریب خورد و سرانجام گرفتار گردد ، و بسا مبتلا که خدایش بیازماید تا بدو نعمتى عطا فرماید . پس اى سود خواهنده سپاس افزون کن و شتاب کمتر ، و بیش از آنچه تو را روزى است انتظار مبر [نهج البلاغه]
پیکر بی سر


یکی از همرزمان شهید همت با ذکر خاطره‌ای از این فرمانده شجاع سپاه اسلام، به بیان آخرین دیدار خود با وی پرداخت.

شیبانی از همرزمان شهید محمدابراهیم همت فرمانده لشکر 27 محمد رسول‌الله(ص) در ایام دفاع مقدس سه‌شنبه شب در همایش بزرگ «ستارگان دوکوهه» بزرگداشت سه تن از فرمانهان شهید این لشکر در تالار بزرگ وزارت کشور برگزار شد، در سخنان کوتاهی به ذکر خاطره از شهید همت پرداخت.
شیبانی گفت: در عملیات خیبر، همت از طریق بی‌سیم به من اطلاع داد که برادر "عزیز " (فرمانده فعلی کل سپاه) در قرارگاه منتظر ماست و باید به آنجا برویم.
به او گفتم که شما برو، من هم خودم را می‌رسانم و با یکی از دوستان به سمت قرارگاه به راه افتادیم. در میان راه منطقه خطرناکی بود که می‌بایست با احتیاط بیشتری از آنجا عبور می‌کردیم. به همین دلیل به حالت نیم‌خیز قرار گرفتیم.
قدری که از رفتن ما گذشت، دیدیم دو جنازه شهید روی زمین افتاده. از لباس‌هایشان فهمیدیم بسیجی‌اند. تصمیم گرفتیم پیکر شهدا را به عقب بکشیم. من پای یکی از آنها را گرفتم و کشیدم.
شیبانی در این قسمت از خاطره خود در حالی که گریه می‌کرد، گفت: شهیدی که من پای او را کشیدم سر نداشت. وقتی به قرارگاه رسیدیم گفتند هنوز همت نیامده.
سپس به من خبر دادند که از همت خبری نیست. به آنجا رفتیم و قبل از من، شهید محلاتی رسیده بود.
خودم را معرفی کردم. شهید محلاتی به من گفت همت مفقود شده و شما برای شناسایی پیکر برخی شهدا که شناسایی نشده‌اند، باید به عقب بروی.
وقتی این را شنیدم یاد همان پیکر بی‌سری افتادم که در راه با آن برخورد کردم در معراج شهدا بود که با دیدن همان پیکر و نشانی‌هایی که از همت داشتم فهمیدم آن پیکر بی سر، پیکر چه کسی است ...

کلمات کلیدی : سرافرازان، شهید همت
خاطره ای از همرزمان شهید مجید پازوکی

ماه رمضان سال 72 بود که همراه «مجید پازوکى» از تخریبچى هاى لشکر 27، در منطقه والفجر یک فکه، اطراف ارتفاع 143 به میدانى مین برخوردیم که متوجه شدیم میدان مین ضد خودرو و قمقمه اى است. یعنى یک مین ضد خودرو کاشته و سه تا مین قمقمه اى به عنوان محافظ در اطرافش قرار داده بودند.

سر نیزه ها را در آوردیم و نشستیم به یافتن و خنثى کردن مین ها. خونسرد و عادى، با سر نیزه سیخک مى زدیم توى زمین و مین ها را در آورده و خنثى مى کردیم و مى گذاشتیم کنار. رسیدم به یک مین ضد خودرو. دومین قمقمه اى محافظش را در آوردم ولى هرچه گشتم مین سوم را پیدا نکردم. تعجب کردم، احتمال دادم مین سوم منفجر شده باشد، ولى هیچ اثر یا چاله اى از انفجار به چشم نمى خورد. ترکیب میدان هم به همین صورت بود که یک ضد خودرو و سه قمقمه اى در اطرافش. ولى از مین سومى خبرى نبود.

در تخریب اصلى وجود دارد که مى گویند: «هر موقع مین را پیدا نکردید، به زیر پاى خودتان شک کنید». یعنى اگر مینى را پیدا نکردى زیر پاى خودت را بگرد که باید مطمئن باشى الان مى روى روى هوا. به مجید گفتم: «میجد مین قمقمه اى سوم پیداش نیست...» به ذهنم رسید که زیر پایم را سیخ بزنم. یک لحظه پایم را فشار دادم. متوجه شدم شئى سفتى زیرش است. اول فکر کردم سنگ است. همان طور نشسته بودم و تکان نمى خوردم. با سر نیزه سیخک زدم زیرپایم، دیدم نه! مثل اینکه مین است. به مجید گفتم: «مجید مواظب باش مثل اینکه من رفتم روى مین...» مجید خندید و در همان حال زد توى سرم و به شوخى گفت:

- خاک بر سرت آخه به تو هم مى گن تخریبچى؟ مین زیر پاى توست به من مى گى مواظب باش!

پایم را کشیدم کنار و مین قمقمه اى را درآوردم. در کمال حیرت و تعجب دیدم سیخک هایى که به آن زده ام، به روى سطحش کشیده و چند خط وردّ سر نیزه هم رویش مانده و به قول بچه ها «مین را زخمى کرده بود».

خودم خنده ام گرفت. خنده اى از روى ناباورى که وقتى کارى نخواهد بشود، خودت را هم بکشى نمى شود.

یک ساعتى از این جریان گذشت. در ادامه معبر داشتیم جلو مى رفتیم، مى خواستیم میدان را باز کنیم که بچه ها بروند توى شیار که اگر شهیدى هست پیدا کنند. دوباره یک مین گم کردم. آن همه قمقمه اى. جرأت نکردم به مجید بگویم که آن را گم کرده ام، گفتم: «مجید... این یکى دیگه حتماً زده». مجید نگاهى به اطرافم انداخت ولى چون آثار انفجار به چشم نمى خورد، گفت: «بهت قول مى دم این یکى هم زیر پاى خودت است.» روى شوخى این حرف را زد. پایم را فشار دادم، شک کرد، سر نیزه زدم دیدم مثل دفعه قبل است. پا را که برداشتم دیدم مین زیر پایم است. تعجبم دو چندان شده بود. حالا چطور بود آن روز مین زیر پاى ما نزد، الله اعلم، خودم هم مانده بودم که چى شده. به قول معروف:

گر نگهدار من آن است که من مى دانم                  شیشه را در بغل سنگ نگه مى دارد

کلمات کلیدی : سرافرازان، پیرامون حالات و روحیات شهید، شهید پازوکی
سـردارحاج حسین بصیر

زندگینامه:
سـردار رشید اسـلام شهید حاج حسین بصیر
قائم مقام لشکر25 کربلا در سال 1322  در ایام سوگواری سالار شهیدان در شهر فریدونکنار دیده به جهان گشود  از همان اوان کودکی  علاقه خاصی به مسایل مذهبی داشت و طی سالهای قبل از پیروزی انقلاب اسلامی مشاغل گوناگونی را تجربه کرد و در همین سالها همگام با روحانیت به رهبری حضرت امام (ره) به پا خواست و در رسوایی جنایتهای رژیم منفور پهلوی نقش ارزنده ای ایفا نمود و پس از پیروزی انقلاب در جهت استقرار نظام مقدس جمهوری اسلامی و پاسداری از دستاوردهای این نهضت خونین اهتمام ورزید و سپس مدتی در کنار مجاهدین افغانی علیه رژیم اشغالگر شوروی برای دفاع از مکتب توحیدی اسلام به مبارزه پرداخت و با آغاز جنگ تحمیلی به همراه اولین گروه از بسیجیان عازم جبهه های نبرد شد و در مشاغل گوناگون با متجاوزین عراقی به جنگ پرداخت و در این طریق بارها مجروح گردید اما هیچ خللی در عزم راسخ او در جهت استقرار حاکمیت ایران اسلامی بوجود نیامد و حتی شهادت برادر عزیزش نتوانست سلاحش را از  وجود گرم او جدا سازد و همگام با دیگر عزیزان رزمنده به دفاع از ارزشها پرداخت و سرانجام در شامگاه اردیبهشت سال 1366 در عملیات کربلای 10 به دست عمال شیطان بزرگ در دشت خونین ماووت به ملکوت اعلا پیوست .    روحش شاد و راهش مستدام باد  
درخشش و اوج ایثار شهید آنچنان بالا و والاست که وقتی پرونده رزم او را می گشاییم او با ایثار و رشادت  مردانگی به دنیا آمده و با شرف و عزت و شهادت به آسمانها پرکشید . اینان سرخیل کاروان بیعتند . بیعت با امام عصر(عج) بیعت با فرستاده صاحب شهید در جهاد نور علیه ظلمت با عناوین :

1- جانشین گروهان ل 25 کربلا 2- فرمانده گروهان ل25کربلا 3- فرمانده گردان ل25کربلا 4- فرمانده محور جبهه ذوالفغاری آبادان تا جبهه ماهشهر 5- فرمانده گردان یا رسول در عملیات طریق القدس ، فتح بستان ، رمضان ، محرم ، خیبر ، بدر،والفجر 4و6و7و8، کربلای 1و2و3و5و8و9   6- فرمانده تیپ یکم ل25کربلا   7- قائم مقام لشکر 25کربلا در عملیات 10 ایفای نقش نمود تا زندگی سروپا عشق و ایثار او با خون سرخش رنگین شود

شما را به خون شهدای محراب و روحانیت عزیز ، شما را به خون شهدای گمنام هویزه و خرمشهر و دیگر جبهه های نور علیه سیاهی ها که دست از این رهبر نکشید .
 تاریخ شهادت :  تاریخ شهادت  3/2/66  در جبهه ماووت عراق
کلمات کلیدی : سرافرازان، شهید حاج حسین بصیر
انتخابات دهم- نظرسازی یا نظر سنجی


22خرداد، روز برگزاری انتخابات سرنوشت ساز و تعیین کننده دهمین دوره ریاست جمهوری نزدیک است. تمامی شواهد و قرائن نشان می‌دهد سراسر کشور را شور و نشاط انتخاباتی فرا
گرفته و این انتخابات ان‌شاء‌ا... براساس خواست رهبر انقلاب اسلامی با مشارکت بسیار
بالایی برگزار خواهد شد. در این میان آنچه بسیار تامل بر انگیز است، هیاهوی یک
جریان سیاسی در مورد نتیجه انتخابات است. در حالی که تمامی نظر سنجی‌های انجام شده
از سوی مراکز و نهادهای معتبر و با سابقه کشور، حکایت از پیشتازی و درصد آرای بالای
کاندیدای اصولگرایان دارد، برخی از گروه‌های افراطی و وابسته به جریان دوم خرداد،
با استناد به نظرسنجی‌هایی که در واقع نظر سازی است، خود را پیروز انتخابات معرفی
می‌کنند. این نوع رفتار نامناسب انتخاباتی می‌تواند دو هدف عمده را برای قبل و بعد
از انتخابات دنبال کند.

هدف اول ایجاد هیجان و موج در هواداران با اطمینان بخشی به آنان برای سرعت
بخشیدن به فعالیت‌های انتخاباتی است. اما هدف دوم، ایجاد تردید در نتیجه‌ی انتخابات
پس از اعلام شکست این جریان است. از مدت‌ها قبل این جریان همواره به این نکته تاکید
کرده است، اگر انتخابات سالم برگزار شود ما پیروز آن خواهیم بود و اکنون با نظرسازی
به دنبال اثبات ادعای خود است. تشکیک در سلامت انتخابات و نتیجه‌ی آن، بخش اصلی
سناریوی جریان افراطی دوم خرداد است که هوشیاری همگانی را برای خنثی سازی آثار و تبعات امنیتی این نوع اقدامات طلب می‌کند.

کلمات کلیدی : سرافرازان، انتخاب دهم، نظرسازی
تبدیل مناظره موسوی و کروبی به محاکمه غیابی احمدی نژاد

سایت‌های اینترنتی نوشتند؛ در پی پیروزی‌های احمدی‌نژاد در
مناظره‌های جداگانه تلویزیونی با میرحسین موسوی و مهدی کروبی نامبردگان
تصمیم‌گرفته‌اند جلسه مناظره امشب را تبدیل به محاکمه و تخریب غیابی
احمدی‌نژاد نمایند.

به گزارش خبرنگار سرویس "فضای مجازی " خبرگزاری فارس، بسیاری از سایت‌های
خبری از جمله جهان، برنا، دیدگاه، مردمیار، مهر ورزش، گرانیوز، رهوا،
ثانیه نیوز، حدا‌نیوز، روایت، خبرنویس، بچه‌های قلم، خدمت ، قلم‌‌پرس و
... نوشتند؛ مهدی هاشمی رفسنجانی و غلامحسین کرباسچی و تعداد دیگری از
اعضای ستادهای میرحسین موسوی و کروبی تصمیم‌ گرفتند در جلسه‌ای فضای
مناظره به صحنه محاکمه احمدی‌نژاد مبدل شود.


در پی پیروزی‌های احمدی‌نژاد در مناظره‌های جداگانه تلویزیونی با
میرحسین موسوی و مهدی کروبی نامبردگان تصمیم‌گرفته‌اند جلسه مناظره امشب
را تبدیل به محاکمه و تخریب احمدی‌نژاد نمایند.

این افراد همچنین تاکید کردند: با توجه به اینکه احمدی‌نژاد در جلسه
امشب حضور ندارد و نمی‌‌تواند مثل شب‌های قبل از خود دفاع کند، بهترین
فرصت برای طرح ادعاهای تخریبی و ارائه اسناد مجعول از جمله سند‌سازی
درباره شهرداری تهران و مواردی از قبیل وجود دارد.

افراد فوق در این جلسه تاکید کردند: ما باید از فضای یکطرفه مناظره
علیه احمدی‌نژاد حداکثر بهره را برای بازسازی چهره هاشمی رفسنجانی و
خانواده و بستگان وی بدست آوریم.

این افراد معتقدند ما باید با بهره‌گیری از مناظره امشب چهره
احمدی‌نژاد را که در نظر سنجی‌های اخیر و پس از برگزاری دو مناظره افزایش
یافته، تخریب کنیم.

قرائت بیانیه دفتر آقای هاشمی رفسنجانی از سوی یکی از دو نفر (موسوی
و کروبی) از دیگر تصمیمات این جلسه است که با هدف بازسازی و احیای چهره
هاشمی قرار است، انجام شود.

بخش زیادی از عناصر افراطی که در شب‌های گذشته هم تلاشهای نافرجامی
برای ایجاد تنش و درگیری در خیابان‌ها داشتند، قرار است امشب بعد از
مناظره به برخی خیابان‌ها و مناطق پرتردد هجوم برده و با حرکت‌های فیزیکی
و اهانت به مقدسات و فحاشی به رهگذران زمینه تحریک مردم و حامیان
احمدی‌نژاد را فراهم کنند. در همین ارتباط تحریک دانشجویان کوی دانشگاه
تهران در دستور کار قرار گرفته و تلاش می‌شود شبیه حادثه 18 تیر بازسازی
شود.
کلمات کلیدی : سرافرازان، انتخاب دهم، محاکمه غیابی
مردم به مظلومیت احمدی نژاد رای می دهند

خبرگزاری فارس: عضو هیات رییسه فراکسیون عدالت و پیشرفت مجلس شورای اسلامی، با اعلام حمایت این فراکسیون از نامزدی محمود احمدی نژاد در دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: مردم به مظلومیت احمدی نژاد در انتخابات دهم رای می دهند.

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از ایرنا؛ نورالله حیدری دستنایی اظهار داشت : تخریبهای صورت گرفته علیه دولت نهم باعث می شود مردم هوشمند و هوشیار ایران همواره از مظلوم دفاع کنند و در این دوره از انتخابات نیز با وجود این همه تخریب یکبار دیگر به احمدی نژاد رای دهند.
وی تاکید کرد: قرابت و نزدیک بودن دولت نهم با نیازهای مردم بسیار زیاد است و در طرف دیگر حمله دشمنان خارجی به این دولت فراوان است و تخریب ها علیه دولت نهم نیز بسیار زیاد می باشد، به همین دلیل ملت جانب مظلوم را خواهند گرفت و در روز رای گیری مردم رای به مظلومیت احمدی نزاد خواهند داد.
وی گفت: فراکسیون عدالت و پیشرفت از زیر مجموعه فراکسیون اصولگرایان مجلس شورای اسلامی است که فراکسیون اصولگرایان از محمود احمدی نژاد در انتخابات دوره دهم ریاست جمهوری حمایت می کند.
نماینده مردم اردل، فارسان، کوهرنگ و کیار در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: برگ برنده دولت نهم در این دوره از انتخابات فعالیتها و خدماتی است که در کشور به مردم ارایه داده و آرمانهای انقلاب را احیا کرده و اقتدار ملی باعث شده این دولت در میان مردم جایگاه بالایی داشته باشد.کلمات کلیدی : سرافرازان، انتخاب دهم، مظلومیت احمدی نژاد